Biografie - Heath Ledger

4. srpna 2007 v 15:00 | BlackPearl |  biografie herců/eček
celým jménem: Heathcliff Andrew Ledger
narozen: 04.04.1979 v Perthu, Austrálie
ve znamení: Beran
přezdívka: Heathy
zemřel: 22.01.2008, Manhattan, New York, USA - předávkování prášky na spaní :(( :x
Heath Ledger se narodil v australském Perthu. O herectví se začal zajímat už když chodil na základní školu Guilford. Své první herecké zkušenosti získal působením v Guildfordském divadelním souboru. Brzy poté se začal objevovat v několika australských televizních show. První z nich byly Clowning Around (1992), Ship to Shore (1993) a Pot (Sweat) (1996) v němž si zahrál významnou roli homosexuálního cyklisty.

O rok později si zahrál keltského prince Conora v historickém televizním seriálu Řev (Roar). Stejný rok se objevil v malé roličce Oberona ve filmové pohádce Tlapka (Paws). V hlavní roli devatenáctiletého chuligána Jimmyho si zahrál v celovečerní krimikomedii Ruce pryč! (Two Hands) (1999). Filmoví kritici film nazývali Australským Pulp Fiction. Po přestěhování do Hollywoodu si zahrál v další významné roli komedie Deset důvodů, proč tě nenávidím (10 Things I Hate About You) (1999).

Opravdovou hereckou hvězdou se stal v roli syna Mela Gibsona ve výpravném dobrodružném hitu Patriot (2000). Postavení nového talentovaného Hollywoodského objevu potvrdil v dobrodružném romantickém příběhu ze 14 století Příběh rytíře (A Knight's Tale, 2001). Stejný rok si ještě zahrál vedlejší roli citově strádajícího Sonnyho, jenž si dobrovolně vezme život ve filmu Ples příšer (Monster's Ball).

V roce 2005 se objevil v roli Jacoba Grimma ve snímku režiséra Terryho Gilliama Kletba bratří Grimmů a v tomtéž roce si zahrál ve filmu Legendy z Dogtownu (režie Catherine Hardwicke), jež vypráví skutečný příběh o skupině mladých surfařů vystupujících pod názvem Z-Boys, kteří přivedli k životu nový, revoluční styl skateboardingu. Celý tento příběh by se vůbec nemohl odehrát, nebýt Skipa Engbloma - spolumajitele Zephyr Shopu, který zajistil Z-Boys jejich obrovskou slávu. Od okamžiku, kdy se skutečný Engblom doslechl o filmovém zpracování, si v roli sebe samého dokázal představit jedině Heatha Ledgera.

Na přelomu roku 2005/2006 zaujal rolí Ennise Del Mara ve filmu Zkrocená hora od oscarového režiséra Anga Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů - rančera a kovboje - kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky. Film získal na MFF v Benátkách hlavní cenu Zlatého lva a byl nominován v sedmi kategoriích na Zlatý glóbus. Po boku Heatha Ledgera se zde objevil Jake Gyllenhall v roli Jacka Twista. V roce 2006 si zahrál hlavní roli ve filmu Casanova.
A takhle si ho chci zapamatovat!!! :x
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama