Biografie - Liv Tyler

7. srpna 2007 v 0:38 | BlackPearl |  Liv Tyler
narozena: 01.07.1977 v Portlandu, Maine, USA
ve znamení: Rak
přezdívka: Liver
Liv se narodila 1. července 1977 v americkém státě Maine v Portlandu, kde žila několik let se svojí matkou Bebe Buell a s jejím přítelem Toddem Rondgrenem, kterého považovala za svého otce. Pravda o otcovství vyšla najevo až v roce 1988, kdy jedenáctiletá Liv zjistila, že jejím pravým otcem je slavný hudebník rockové kapely Aerosmith Steven Tyler. O rok později Liv přijala příjmení Tyler.
Ve čtrnácti letech se přestěhovala s matkou do New Yorku, kde začala svou modelingovou kariéru. Na molech vydržela pouhý rok, než si uvědomila, že pózování pro fotografy není její životní cíl, a proto se rozhodla pro dráhu herečky. V roce 1994 se objevila v otcově videoklipu příhodně nazvaným CRAZY. Svůj filmový debut uskutečnila ve stejném roce v thrilleru NĚMÝ SVĚDEK. O rok později se objevila v kladně přijatém romantickém dramatu HEAVY a v úspěšné komedii NA PLNÝ PECKY . Liv se neobjevovala jen na plátně, ale i v televizních obrazovkách v reklamě na šampon Lux a Pantene nebo v reklamě na džíny Bongo.

Skutečný průlom do filmového světa jí zajistil výkon v Bertolucciho filmu SVŮDNÁ KRÁSA z roku 1996, kde si zahrála 19 letou dívku, která přijede do Itálie nalézt svého otce a přijde zde o panenství. Po tomto úspěchu se nabídky na další role jen hrnuly. Ještě ten samý rok si stihla zahrát s Tomem Hanksem v komedii TO JE NÁŠ HIT.

Další významnou roli získala Liv v roce 1998 v akčním velkofilmu ARMAGEDDON, kde hrála po boku Bruce Willise a Bena Afflecka. Rok 2000 nebyl pro Liv nějak významný, natočila jen jednu hvězdně obsazenou komedii DR. T A JEHO ŽENY, která vypráví příběh o nelehkém životě dallaského gynekologa, jehož ztvárnil Richard Gere. Liv si zde zahrála jen menší roli Marilyn. Do 21. století vstoupila Liv s plnou parádou. První nabídka ji v roce 2001 dostala do komedie ZAČALO TO JEDNÉ ŽHAVÉ NOCI, kde si zahrála svůdnou Jewel. Velký úspěch a svou životní roli získala v Jacksonově slavné trilogii PÁN PRSTENŮ (Společenstvo Prstenu, Dvě věže, Návrat Krále). Zde hrála elfku Arwen, která se zamiluje do právoplatného gondorského dědice Aragorna.

Po veleúspěšné trilogii Pána prstenů, která se natáčela tři roky, dostala Liv v roce 2004 nabídku do romantické komedie TÁTA NA PLNÝ ÚVAZEK. Zde si již zkušená herečka zahrála opět po boku Bena Afflecka a nyní i Jennifer Lopez. Jedním z posledních filmů je LONESOME JIM, kde ztvárnila postavu mladé zdravotní sestry.

Kromě filmů se Liv stala hlavní tváří oděvní značky Givenchy. V roce 2001 se vdala na pohádkovém Barbadosu za svého dlouholetého přítele Roystona Langdona, hlavního zpěváka rockové skupiny Spacehog, se kterým má syna Mila Williama Langdona. Během posledních deseti let se Liv vypracovala na jednu z nejoblíbenějších hereček její generace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Please click

CLICK!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama